Edwin Louis Cole on iseloomustanud oma teenistust järgnevalt: „Mind on eelkõige kutsutud prohvetlikult rääkima selle põlvkonna  meeste eludesse, et näidata neile, milline on mehelikkuse standard, et mehelikkus ja Kristuse sarnasus on sünonüümid.” Edwin Louis Cole sündis Dallases, Texases. 4-aastaselt kolis ta koos oma emaga Los Angelesse, sest raskekujulistest sarlakitest tervenemiseks vajas ta organism palju päikest ja mereõhku.

Los Angeleses läks Edi ema L.I.F.E. Piiblikooli ning Edwin kasvas Aimee McPhersoni käe all üles, olles noor ja aktiivne kristlane.Teine maailmasõda tõi kaasa vaimuliku languse. Sel ajal tutvus Edwin oma tulevase naise, Nancy Corbettiga. Edi ema ei lakanud aga oma poja ja minia pärast palvetamast ning oma ema usu peale pöördus Ed Cole tagasi Jumala juurde ning juhtis ka oma naise Kristuse juurde. Otsekohe alustas Cole tunnistamist tänavatel ja juhtis ka palju sõdureid päästele.

Kahe aasta möödudes taaspöördumisest Kristuse juurde, võttis dr Ed Cole vastu pastorikoha ühes Põhja-California mägedes paiknevas kirikus. Kümme aastat hiljem sai temast suure koguduse esimene täisajaga meesteteenistuse töötaja. Kuid Ed Cole ei rahuldunud vaid eduka kirikuteenistusega. Järgmised kakskümmend aastat tegutses ta pastorina, evangelistina ja käis misjonireisidel. Ed Cole’i tegevust saatis pidev Sõna uurimine, palve ja Jumala otsimine.

See sai alguse Sõnast Jumalalt ...

1980. aastal ütles Jumal Ed Cole’ile, et eksisteerib viis Iisraeli pattu, mis takistavad meestel jõuda oma tõotatud maale.  Sõna Jumalalt puudutas Ed Cole’i väga tugevalt ja juba kahe kuu pärast leidis aset esimene ülelinnaline meestekoosolek. Kohal oli küll kõigest 38 meest, kuid neli aastat hiljem osales teenistustel juba 7800 meest.Ed Cole Tallinnas

Praeguseks on Kristlike Meeste Teenistuse võrgustik levinud üle kogu maailma. Ed Cole’i õpetatavaid Piibli printsiipe on koosolekutel kuulnud üle 5 miljoni inimese. Ta on kirjutanud 14 raamatut, mis on tõlgitud rohkem kui 37 keelde ning mida on müüdud ligi 4 miljonit eksemplari. Ed Cole on lindistanud üle tuhande audiosalvestise ja välja andnud 200 õpetuslikku videot.Dr Edwin Louis Cole läks aastal 2002 Isanda juurde ja nüüd kannavad tema teenistust ja visiooni edasi tema pojad, kellest üks on Janno Peensalu, juhtimas meesteteenistust Eestis.
“Faith puts no limits on God. God puts no limits on faith.” E.L.Cole